Ramazan Ayı Düzenlenen Çeşitli Etkinliklerle İdrak Edildi

Adana, Haziran 2018

Adana Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından Ramazan ayı içerisinde haklarında denetimli serbestlik tedbiri uygulanan yükümlüler, ceza infaz kurumunda bulunan kadın hükümlüler ve onların çocukları, şehit aileleri ve personele yönelik birçok etkinlik düzenlenmiştir.

 Cezaevindeki Çocuklara Oyuncak ve Bayramlık

 Adana Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü bünyesindeki hakkında kamu yararına çalışma cezası bulunan yükümlülerin, “Eskimesin Eşyalar Yenilensin Hayatla” projesi kapsamında oluşturulan Eğitim ve Yenileme Atölyesinde atık tekstil malzemelerinden yaptığı oyuncaklar ve yenilediği kıyafetler, cezaevinde kalan kadın hükümlülere ve çocuklarına bayram hediyesi olarak verildi.

 Şehit Ailelerine İftar Yemeği

 Denetimli Serbestlik Müdürlüğünün organizasyonunda iş adamı Şeyhmuz Oğuz'un destekleriyle Adana Göltepe Eğitim Tesislerinde düzenlenen iftar yemeğine terörle mücadelede çocuklarını, eşlerini, babalarını şehit veren polis, asker ve korucu aileleri ile birlikte Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Mehmet Ali Çolak, Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosundan Sorumlu Başsavcı Vekili Musa Ünel ve Denetimli Serbestlik Savcısı Necati Kazak katılmıştır.

Yükümlülere Yapılan Ramazan Faaliyetleri

 Diyanet İşleri Başkanlığından temin edilen Türkçe Mealli 100 adet Kur’an-ı Kerim, 100 adet Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı kitabı, 300 adet Siyeri Nebi isimli kitap dağıtılmıştır.

 2018 yılı Ramazan teması “İsraf” olarak belirlenmiş ve hazırlanan afişler, seminer sınıfı ve bireysel görüşme salonu kapısına asılmıştır.  Ramazan ayı boyunca kurum mescidinde haftanın 4 günü Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından olan “Hadislerle İslam” isimli kitabın Ramazan ve Oruç ile ilgili bölümleri Vaiz Mustafa Yılmaz tarafından öğle namazı öncesinde personele sohbet olarak verilmiştir.

Ramazan ayı ile ilgili sunum yapılarak, Adana İl Müftülüğünde görevli Müftü Yardımcısı Kemal Aydoğan yükümlülere aile hayatı ve önemi, Vaiz Mustafa Yılmaz ise Ramazan ve Oruç ile ilgili seminer vermiştir.

Ramazan ayı içerisinde ev ziyaretleri yapılarak ihtiyaç sahibi yükümlüler ve mağdurlar belirlenerek 245 adet Ramazan paketi dağıtılmıştır.