“Spora Yakın Suça Uzak Nesiller Projesi” Başladı

Akhisar, Şubat 2018

Akhisar Cumhuriyet Başsavcılığı Koruma Kurulunun uygun gördüğü ve Akhisar Denetimli Serbestlik Müdürlüğü öncülüğünde Akhisar Belediye Gençlik ve Spor Kulübü, Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Akhisar Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığının iş birliğinde yürütülen ve 11 ile 14 yaş arasındaki hükümlü çocuklarının suça bulaşmasının önlenmesini ve ata sporumuz Güreş’e kazandırılması amacı ile “Spora Yakın Suça Uzak Nesiller” projesi başladı.

Projenin ilk etabında 27 çocuğa Akhisar Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde Akhisar Belediyespor ve Türkiye Milli Takımı Güreş Antrenörü İsmail GÖZE tarafından 480 saat 11-14 yaş Minikler Güreş Teknik Eğitimi verileceği daha sonra Değerler, İletişim ve TBM Bağımlılık eğitimi verilecektir.

Proje katılan çocuklara önümüzdeki dönemde Güreş Lisansı çıkarılacak ve Manisa İl Turnuvasına katılacaktır.  Ayrıca çocuklar 100. Yılında Çanakkale Gezisine katılacak ve Teleset Mobilya Akhisarspor’un maçlarını izleyeceklerdir.