Denetimli Serbestlik Personeline Motivasyon Eğitimi Verildi

Aralık 2018

Ardahan Cumhuriyet Başsavcılığı Koruma Kurulu Başkanlığının temmuz ayı toplantısında alınan kararı ile Ardahan Denetimli Serbestlik personelinin motivasyon ve iletişim becerilerini daha etkili hale getirmek, kamu hizmeti verimliliğini ve kalitesini  artırmak amacıyla Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA) işbirliği ile "Denetimli Serbestlik Kendini Geliştiriyor" isimli kişisel gelişim projesi 24-27 Kasım 2018 tarihleri arasında Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası Konferans salonunda gerçekleştirildi.

Denetimli serbestlik personelinin yükümlü ile kuracağı iletişimde daha etkili olması, yükümlü ile yaşanan iletişim kopukluğunun ve anlaşmazlıkların minimum düzeye indirilmesi ve kamu hizmetinden  daha fazla verim alınması  amacıyla Atatürk Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.  Dr. A. Halim Ulaş tarafından  öfke kontrolü, etkili iletişim, ikna teknikleri, takım-ekip çalışması ve stres yönetimi içerikli program uygulandı.

Eğitim sonunda plaket ve sertifika  dağıtım töreni yapılmış olup,  Ardahan Valisi Mehmet Emin Bilmez, Cumhuriyet Başsavcısı Koray Keskin ve Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Demirci denetimli serbestlik personeline belgelerini verdi.