Girişimcilik Eğitimi Protokolü ve Belge Töreni

Bafra, Ekim 2018

Bafra İŞKUR Hizmet Merkezi, Bafra Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve Samsun KOSGEB Müdürlüğü işbirliğinde, kendi işini kurmak isteyen yükümlü ve eski hükümlülere yönelik 50 kişilik Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi yapılması için sözleşme imzalandı.

İmzalanan protokol gereği, iş bulma konusunda dezavantajlı konumda bulunan yükümlüler ve eski hükümlüler, alacağı bu eğitimlerle KOSGEB ve İŞKUR desteklerinden faydalanabilecekleri gibi eski hükümlüler bu eğitimlere katıldıktan sonra “Eski Hükümlü Kendi İşini Kurma” Projesi kapsamında asgari ücretin 15 katına kadar hibe desteğine başvurabilecektir.

Bu kapsamda; Bafra Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Samsun KOSGEB Müdürlüğü ve İŞKUR Hizmet Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde yükümlü ve eski hükümlülere yönelik “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” düzenlenmiş olup gerçekleştirilen eğitimi 44 kursiyer başarı ile tamamlayarak belge almaya hak kazanmıştır.

Başarılı kursiyerler için Koruma Kurulu Başkanlığı toplantısının ardından belge dağıtım töreni düzenlenmiştir. Belge dağıtım törenine Bafra Cumhuriyet Başsavcısı Turgut Türkmen, Denetimli Serbestlik Müdür Vekili Hande Bölükbaş ve Koruma Kurulu üyeleri katılmıştır.