Bayburt Üniversitesi İle Bayburt Cumhuriyet Başsavcılığı Arasında İşbirliği Protokolü

Bayburt, Ocak 2018

Denetimli serbestlik uygulaması kapsamında 'Kamuya Yararlı İşlerde Ücretsiz Çalıştırmaya İlişkin İşbirliği' protokolü, Bayburt Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Murat TİRYAKİ ile Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk COŞKUN tarafından Rektörlük makamında imzalanmıştır.

Denetimli serbestlik uygulamasına bağlı olarak, hükümlülerin 'kamu yararı' ilkesi bağlamında ifa etmekle yükümlü oldukları iş alanlarına, işbirliği protokolünün imzalanması ile Bayburt Üniversitesi de dahil edilmiştir. Protokole göre yükümlüler, Üniversiteye bağlı birimlerdeki kamu hizmetlerinde çalışarak denetimli serbestlik yükümlülüklerini yerine getirecek. Cumhuriyet Başsavcısı TİRYAKİ, Üniversite ile kurulan bu işbirliği ile uygulamanın bir taraftan yükümlülere, diğer taraftan ise Üniversitedeki işgücü ihtiyacının karşılanmasına faydalı olacağını ifade ederek, desteklerinden dolayı Rektör COŞKUN'a teşekkürlerini iletmiştir.

 Protokol hakkında konuşan Rektör COŞKUN ise, çeşitli suçlardan dolayı yükümlü bulunan vatandaşları topluma kazandırmak adına olumlu bir adım attıklarının altını çizerek, işbirliğinden dolayı memnuniyetini dile getirmiştir.