"Umuda El Verelim" Projesinin Kapanışı

Aralık 2018

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Denetimli Serbestlik Müdürlüğünce yürütülen “Umuda El Verelim” isimli SODES Projesi Cegerxwin Kültür Merkezinde yapılan sergi ve kokteyl ile tamamlandı. Proje ile cezaevinden salıverildikten sonra denetimli serbestlikten yararlanan suça karışmış ve yasadışı madde kullanımı nedeniyle bağımlılık tedavisi gören 934 yükümlü hedef grup olarak belirlenerek yürütülen faaliyetlere dahil edildi.

Diyarbakır Denetimli Serbestlik Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan atölyelerde; yükümlüler kültür, sanat, spor kurslarında; Ebru, Satranç, Masa Tenisi ve Bağlama Kurslarına, mesleki eğitim ve beceri kazandırma kurslarında; Kaynakçılık ve Seramik kurslarına dahil edildiler. Bunun yanında yurt sevgisi ve millet bilincini oluşturabilme adına İstanbul-Çanakkale gezisi ile Mardin gezisi organize edilerek tarihi yerler ziyaret edildi.

Programda, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut GÜRE açılış konuşması yapmıştır. Ardından proje ile ilgili bilgilendirme sunumuna geçilmiştir. Yapılan çeşitli yarışmalarda dereceye girenlere sertifikaları; Vali Vekili Dr. Ahmet Naci HELVACI ve diğer protokol üyeleri tarafından takdim edilmiştir. Programın ardından kursiyerler tarafından hazırlanan serginin açılışı yapılmıştır.