Kursu Belge Töreni

Elbistan, Temmuz 2018

Elbistan Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, eski hükümlü ve denetimli serbestlik tedbirine tabi yükümlülere meslek edinmeleri, iş bulmalarına yardımcı olmaları ve topluma kazandırılmalarına yönelik, koruma kurulunun Argon (TİG) Kaynakçılığı kursu açılması kararı gereğince çalışmaları başlatılmış, proje hazırlayarak İş Kur Hizmet Merkezi Müdürlüğü, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde 3,5 ay süren söz konusu kurs açılmıştır.

Kursa devam edip sınavları geçen 14 kişi sertifika almaya hak kazanmıştır. Kursa katılan  kişilerden 4'ü aynı zamanda Elbistan Halk Eğitim Merkezi ve Elbistan İş Kur Müdürlüğü işbirliğinde açılan Girişimcilik Kursuna devam etmiş ve Girişimcilik Belgesi almaya hak kazanmıştır. Kaynakçılık Kursunu bitiren 3 kişinin uluslararası yerli bir firmaya yaptıkları iş başvurusu olumlu sonuçlanmış, 1 kişi ise Ankara ilinde iş bulmuştur.

Argon (TİG) Kaynakçılığı sertifikası almaya hak kazanan 14 kursiyere belgeleri, Elbistan Cumhuriyet Başsavcısı Yunus Feryat Sorkut başkanlığında gerçekleştirilen Koruma Kurulu toplantısında üyeler tarafından verilmiştir.