"Bir Motif Bir İnsan" Projesi Kapanış Töreni

Kasım 2018

Gaziantep Valiliğinin destekleri ile SODES kapsamında Gaziantep Üniversitesi ile Gaziantep Denetimli Serbestlik Müdürlüğü işbirliğinde hazırlanan “Bir Motif Bir İnsan” isimli projenin kapanış töreni, Gaziantep Üniversitesinin Mavera Kongre ve Kültür Merkezinde, Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Gür, Gaziantep Cumhuriyet Başsavcısı Ali Ulvi Yılmaz, Gaziantep Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Yalçın, Rektör Yardımcısı Metin BEDİR, Gaziantep Cumhuriyet Başsavcı Vekili İsmail Karataş, Cumhuriyet Savcısı Umut Mermi, kamuya yararlı dernek, vakıf ve odaların başkan ve temsilcilerinin katılımları ile gerçekleştirilmiştir.

Proje ile; Kilim İşlemeciliği Eğitiminde 15, Sedef İşlemeciliği Eğitiminde 15, basketbol kursunda 20 ve voleybol kursunda 20 olmak üzere toplam 70 yükümlüye verimli, eğitici ve eğlenceli bir ortam yaratılmaya çalışılmıştır. Proje kapsamında bir grup yükümlü Kapadokya gezisine götürülmüş olup, geçen ramazan ayında bir grup yükümlü ve ailesine yönelik protokolün de katılımları ile bir iftar yemeği düzenlenmiştir. Yükümlü ve ailelerine yönelik sinema etkinliği gerçekleştirilmiştir. Ayrıca “Aile İçi İlişkiler”, “Kişisel Gelişim”  ve “Madde Bağımlılığı İle Mücadele” konulu seminerler gerçekleştirilmiştir. Son olarak da basketbol ve voleybol kurslarının sonunda turnuvalar düzenlenmiştir.

Törende, Gaziantep Cumhuriyet Başsavcısı Ali Ulvi Yılmaz ve Gaziantep Rektörü Prof. Dr. Ali Gür proje kapanış konuşmalarını yapmışlardır. Tören, Gaziantep Denetimli Serbestlik Müdürü Taylan Beydoğan’ın proje sunumu ve belge, plaket takdimi ile serginin gezilmesinin ardından sona ermiştir.