Kan Bağışı Kampanyası Büyük İlgi Gördü

Hınıs, Şubat 2018

Hınıs Cumhuriyet Başsavcılığı Hınıs Denetimli Serbestlik Müdürlüğünce Erzurum Kızılay Bölge Kan Merkezi ile koordineli bir şekilde kan bağışı kampanyası organize edilmiştir.

Kan bağışı kampanyası, Hınıs Cumhuriyet Başsavcısı Tuğan SARICA, Hınıs Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Osman ACET, Hınıs Adliyesi hakim ve savcıları ile adliye personeli başta olmak üzere, denetimli serbestlik yükümlüleri ve ilçede faaliyet gösteren tüm kamu kurum ve kuruluşları ile vatandaşların yoğun katılımıyla gerçekleştirilmiştir.

Hınıs Cumhuriyet Başsavcısı Tuğan SARICA; bu tarz organizasyonları gerçekleştirmenin, insanlara sosyal sorumluluk kazandırabilme açısından önemli olduğunu, insanların kan bağışı yapma hususunda teşvikinin esasında tüm kamu kurumlarının vazifesi olması gerektiğini belirtmiştir.

Daha önceki organizasyonlara nisbeten oldukça yüksek katılımlı geçen kan bağışı kampanyasından memnun kaldıklarını ifade eden Erzurum Kızılay Bölge Kan Merkezi Kan Bağışı Uzmanı İrfan KÜÇÜK, yapılan kan bağışı kampanyasına olan desteklerinden dolayı başta Hınıs Cumhuriyet Başsavcısı Tuğan SARICA olmak üzere tüm bağışçılara teşekkür etmiştir.