“Budama ve Meyve Yetiştiriciliği Kursu”

Isparta, Mart 2018

 Isparta Cumhuriyet Savcısı Erol Taslak'ın başkanlığında gerçekleşen koruma kurulu toplantısı sonrasında denetimli serbestlik yükümlülerinin kamu yararına ücretsiz çalıştırılma cezalarının infazı ve iş hayatına kazandırılması adına Eğirdir Meyvecilik Araştırma Enstitüsü ile işbirliği protokolü imzalandı.

İmzalanan protokol kapsamında kamu yararına ücretsiz çalışma yükümlülüğü bulunan kişilerin yükümlülüklerini Eğirdir Meyvecilik Araştırma Enstitüsünde yerine getirmesi ve  “Budama ve Meyve Yetiştiriciliği Kursu” almaları sağlanacaktır. Kurs süresince yükümlülerin hem cezaları infaz edilmiş olacak hem de kurs sonunda Isparta Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından kursu başarı ile tamamlayanlara belge verilecektir.

Ayrıca, Süleyman Demirel Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi ve Isparta Çalışma ve İş Kurumu ile Isparta Denetimli Serbestlik Müdürlüğü arasında imzalanan protokol ile yükümlülere “Girişimcilik Kursu” düzenlendi.

Süleyman Demirel Üniversitesi hocalarından Yrd. Doç. Dr. Ahmet Songur'un verdiği eğitimi 39 katılımcı başarı ile tamamlayarak, Süleyman Demirel Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen “Girişimcilik Belgesi” ni almaya hak kazanmıştır.