Türkiye- Avustralya İşbirliğine Mükemmel Bir Örnek

Isparta, Ekim 2018

Isparta Denetimli Serbestlik Müdürlüğünün geliştirdiği ve Avustralya'nın 'Doğrudan Yardım Programı' kapsamında hibe desteği sağladığı “Dezavantajlı Gruplara Yaklaşım ve Kadına Uzanan İstihdam Eli Projesi” başlatıldı. Denetimli serbestlik kapsamındaki yükümlü ve suç mağduru 15 kadının Aşçılık ve Pastacılık Atölyesindeki eğitimi için düzenlenen projenin açılış töreni gerçekleştirildi. Isparta Valiliği, Süleyman Demirel Üniversitesi, Isparta Belediye Başkanlığı, Milli Eğitim Müdürlüğü, Çalışma ve İş Kurumunun da destek verdiği açılış törenine Avustralya'nın Türkiye Büyükelçisi Marc Innes-Brown, Isparta Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Kemal Çokdinç, Cumhuriyet Savcısı Filiz Şenol ve hâkim adayları katıldı.

Büyükelçi Brown konuşmasında, projenin Türkiye-Avustralya işbirliğine mükemmel bir örnek teşkil edeceğini ve kadın-erkek arasında fırsat eşitliği sağlayacağını belirtmiştir. Isparta Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Kemal ÇOKDİNÇ ise 8 Avrupa ülkesini de kapsayan ortak projeler yürüttüklerini ve Avustralya ile ortak proje yapmaktan mutlu olduklarını ifade etmiştir.

Programın sonunda Isparta Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Kemal Çokdinç, Avustralya Türkiye Büyükelçisi Marc Innes-Brown'a minyatür el halısı ve Isparta gül ürünleri sepeti takdim ederken Büyükelçi Brown ise Başsavcı Mustafa Çokdinç'e Avustralya'yı tanıtan kitap hediye etmiştir.