Yaz Döneminde Yükümlülere Meslek Edindirme Kursu

İzmir, Ekim 2018

İzmir Denetimli Serbestlik Müdürlüğü 2018 yaz döneminde kurumlarla işbirliği kurarak yükümlüler için çeşitli meslek edindirme kursları düzenlemiştir.

İzmir Halk Eğitim Müdürlüğü ile birlikte Amigurumi kursu düzenlenerek 12 kadın yükümlüye ekonomik değeri ve kâr marjı yüksek "örgü bebek" eğitimi verilmiştir. Ayrıca İzmir Halk Eğitim Müdürlüğü, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve bazı boya firmaları ile birlikte yapılan "Okullara Renk, Hayata Destek" projesi kapsamında toplam 25 denetimli serbestlik yükümlüsü boyacılık eğitimi almıştır. Kurs sürecinde boya firmalarından temrinlik malzeme olarak alınan boyalar ile 4 okulun ve kurumumuzun boyanması sağlanmış, aynı zamanda 25 yükümlü boyacılık eğitimi alarak sertifika sahibi olmuştur.

İzmir Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, İŞKUR, Buca Halk Eğitim Müdürlüğü, Buca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Urla Belediyesi ile yapılan protokol kapsamında 14 yükümlüye mesleki eğitim vermek amacı ile temininde güçlük çekilen meslekler listesinde yer alan Klima Bakım ve Montaj kursu, Buca Endüstri Meslek Lisesi İklimlendirme Sistemleri Atölyesinde açılmıştır. Kurs süresince kurumun eski olan klimaları kullanıma kazandırılmış olup ayrıca tüm klimaların temizliği de yapılmıştır.

İŞKUR ve KOSGEB arasında düzenlenen protokol ile 25 yükümlüye uygulamalı girişimcilik eğitimi verilmiştir. Uygulamalı girişimcilik eğitim programları ile işini geliştirmek isteyen ve kendi işini kurmak isteyen yükümlülerin iş piyasasına katılmalarının sağlanması amaçlanmıştır.