Denetimli Serbestlik Müdürlüğü Çocuk Bürosunun ve Rekreasyon Alanının Açılışı

Aralıkl 2018

İstanbul Anadolu Denetimli Serbestlik Müdürlüğü binasında atıl olarak bulunan bahçe katında 300 metre karelik alanın tadilatı ve tefrişatı sonrası, çocuk denetimli serbestlik bürosu olarak hizmete açılmıştır. Suça sürüklenen çocukların yetişkin yükümlülerden ayrı alanlarda eğitim ve iyileştirme çalışmalarının yürütülmesi amacıyla oluşturulan bu alan ile yine otopark olarak kullanılan müdürlük arka alanının yeşillendirilerek, hem yükümlülerin hem de personelin doğa ile bir arada çalışmalarını ve dinlenmelerini sağlayacak rekreasyon alanı oluşturulmuştur.

Açılışa; İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcısı İsmail UÇAR, Komisyon Başkanı Bekir ALTUN, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcı Vekilleri, Hakim ve Savcıları, Kadıköy, Kartal ve Üsküdar Belediyesi Başkan Yardımcıları, İstanbul Sanayi Odası Hukuk Müşaviri, İstanbul Ticaret Odası Meclis Üyesi, İstanbul Barosu Kurul Üyesi ile kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ve birçok davetli katılmıştır.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcısı İsmail UÇAR açılışta, her kurum ve kuruluşun kendi görev alanında bulunan çocukları hayata hazırlamada yetişkinlerden ayrı tutularak çocuklara imkanların en iyisinin sunulması gerektiğini ve bu amaçla İstanbul Anadolu Denetimli Serbestlik Müdürlüğünde Çocuk Büroyu oluşturduklarını belirtmiştir.

Program, Renkli Dünyalar Projesi kapsamında Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı olan ve boya, badana işlemleri yapılan okulların çalışmalarına katılan kursiyerlere ve okuma yazma kursunu tamamlayan kursiyerlere sertifika dağıtım töreni ile son bulmuştur.