Cumhuriyet Coşkusunu Birlikte Yaşadık

Kasım 2018

Karşıyaka Denetimli Serbestlik Müdürlüğünce Cumhuriyet Bayramı kutlama programı gerçekleştirildi. Milli ve manevi değerlerin korunması ve geliştirilmesi amacıyla denetimli serbestlik kapsamında bulunan kişiler için düzenlenen programa, Karşıyaka Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Kazım Arapoğlu ve çok sayıda kurum ve kuruluşun temsilcisi katıldı.

Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Mert 'Cumhuriyete Giden Yol' başlıklı konuşmasında Cumhuriyetimizin köklü bir demokrasiye ve geçmişe sahip olduğunu, yeni nesillerin de demokrasi ve cumhuriyeti payidar kılacağını ifade ederek, cumhuriyetin ilanına kadar gelen süreçteki demokrasi uygulamalarını anlattı. TRT Ses Sanatçıları Ezgi Azizoğlu ve Emrah Koçak, Atatürk’ün sevdiği şarkı ve türküleri seslendirerek programa renk kattı.

Programın sonunda Prof. Dr. Hasan Mert'e Karşıyaka Cumhuriyet Başsavcısı Kazım Arapoğlu, TRT adına Ezgi Azizoğlu'na ise Karşıyaka Adalet Komisyonu Üyesi ve Ticaret Mahkemesi Başkanı Süleyman Ünal tarafından teşekkür belgesi verildi.