Afrin'de Görev Yapan Mehmetçiklere Destek

Niğde, Mart 2018

Türk Silahlı Kuvvetlerimizce Afrin'de yürütülen operasyonda yer alan Mehmetçiklerimize moral olması açısından Niğde Belediye Başkanlığı öncülüğünde başlatılan ve ilimizdeki kamu kurum ve kuruluşlarının, sivil toplum örgütlerinin, siyasi partilerin ve vatandaşların destek verdiği "Niğde Bugün Afrin'de-Afrin'deki Mehmetçiğimize Moral Kampanyasına" önemli bir destek de Niğde Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü'nden geldi.

Niğde Cumhuriyet Başsavcısı Oğuzhan DÖNMEZ yaptığı açıklamada; "Bizler Mehmetçiğimiz için ne yaparsak yapalım haklarını ödeyemeyiz. Bu ülkede yaşayan her bireyin her türlü koşulda askerinin yanında olduğunu göstermesi açısından bu tür destekler önemlidir. Askerimiz orada asla yalnız değildir. Bu topladığımız yardıma onların ihtiyacının olmadığının bizler de, vatandaşlarımız da farkındayız ancak onlara olan gönül borcumuzu ve desteğimizi az da olsa bu şekilde gösterebilirsek ne mutlu bizlere... " dedi.

Kurumda görev yapan personel ve denetim serbestlikten yararlanan yükümlülerin kampanyaya verdiği destekle toplanılan miktar, Niğde Denetimli Serbestlik Müdürü Fatih AKKAYA tarafından Niğde Ziraat Bankası bünyesinde açılan kampanya hesabına yatırıldı. Denetimli serbestlik yükümlüleri ile birlikte Şehit Aileleri Derneğine ziyaret gerçekleştirildi.