İşyeri Sahibi Oldu

Sungurlu, Mart 2018

Eski Hükümlü C.B., kendi işini kurmak amacıyla Sungurlu Denetimli Serbestlik Müdürlüğüne başvuruda bulunmuş, müdürlük tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda hükümlünün ilk etapta Sungurlu Ticaret Borsasının açmış olduğu girişimcilik eğitimine katılımı sağlanarak girişimcilik eğitimi belgesi alması sağlanmıştır. Daha sonra hükümlünün kendi işini kurmaya yönelik talebi koruma kurulu gündemine alınmış, koruma kurulu tarafından yapılan değerlendirme sonucunda hükümlüye oto ve halı yıkama projesi hazırlanması yönünde karar alınmıştır.

Bu kapsamda hükümlüye Oto ve halı yakıma projesi hazırlanarak Çorum İŞKUR il Müdürlüğüne sunulmuş,  yapılan değerlendirmelerden sonra proje İŞKUR ve komisyonun onayından geçerek kabul edilmiştir. Projenin kabulü ile C.B. iş yerinde gerekli tamir ve tadilat işlerini tamamlamış, iş yeri açmak için gerekli belgeleri hazırlayarak Çorum İŞKUR İl Müdürlüğü ile "Kendi İşini Kurma Hibe Desteği Sözleşmesi" İmzalamıştır. İş yerine alınacak makinelerin temin edici firma tarafından getirilerek kurulumundan sonra iş yeri kullanıma hazır hale gelmiştir.

Hazırlanan proje kapsamındaki iş yeri açılışına; Sungurlu Cumhuriyet Başsavcısı Emrah Özge Yelken, Cumhuriyet Savcıları, Çorum İş-Kur İl Müdürü Ali Şahan, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Tolga Çiftçi, Sungurlu Denetimli Serbestlik Müdürü Vedat Gülşen, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit, Ticaret Odası Başkanı Alaittin Akel, Ticaret Borsası Başkanı Halim Karaçil, Ziraat Odası Başkanı Dursun Karadereli ve çok sayıda davetli katılmıştır.