Trabzon Valiliği, Cumhuriyet Başsavcılığı ve Trabzon Büyükşehir Belediyesi Arasında Denetimli Serbestlik     Protokolü Yenilendi

Trabzon, Şubat 2018

Trabzon Valiliği, Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı ve Trabzon Büyükşehir Belediyesi arasında belirli suçlardan hüküm giyenlerin cezalarını kamu hizmeti yaparak tamamlamalarına yönelik “Denetimli Serbestlik Protokolü” imzalandı.

İmza töreninde denetimli serbestlik sistemi ile ilgili açıklamalarda bulunan Vali Yücel YAVUZ Konuşmalarında ilgili protokolün kamu kurum ve kuruluşları , adliye teşkilatı ve başsavcılığı daha sistemli bir çalışma sağlayacağını vurgulamıştır.

Denetimli serbestlik sisteminin uygulamasında toplumun geniş kesimlerinin desteğine ihtiyaç duyduklarını ifade eden Cumhuriyet Başsavcısı Mithat KUTANOĞLU denetimli serbestlikle,ilgili kurumlara, topluma katkı ve artıdeğer yaratmaya çalıştıklarını ifade etmişlerdir.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi GÜMRÜKÇÜOĞLU ise denetimli serbestlik uygulamasıyla sosyal barışın sağlanmasına ve yükümlülerin hem kamuya hemde kendilerine faydalı olmalarına katkı sağlayarak örnek bir şehir olma yolunda ilerleyeceklerini ifade etmişlerdir.