Sosyoloji Bölümü Öğrencilerine Denetimli Serbestlik Tanıtımı

Trabzon, Nisan 2018

Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü uzmanları Sosyolog Fatih Murat ve Tuğba Murat tarafından Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTU)  Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü öğrencilerine yönelik Karadeniz Teknik Üniversitesi Hikmet Öksüz Konferans Salonunda “Denetimli Serbestlik Tanıtım Semineri” verilmiştir.

Programa, Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Temel Öztürk, Sosyoloji Bölüm Başkanı Mine Gözübüyük Tamer, Doç. Dr. Musa Yavuz Alptekin, Arş. Gör. Abdurrahman Kültür ve Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü 3. ve 4. sınıf öğrencileri katılmışlardır.

Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Temel Öztürk tarafından yapılan kısa bir açılış konuşmasının ardından, Sosyolog Tuğba Murat denetimli serbestlik sistemi ve denetimli serbestlik müdürlüğünde yürütülen eğitim ve iyileştirme faaliyetleri üzerine soru-cevap eşliğinde sunum yapmıştır. Ayrıca, Sosyolog Fatih Murat da sosyologların denetimli serbestlikte istihdamı ve görevleri ile kamu yararına çalışma yükümlülüğü uygulamaları hakkında sunum gerçekleşmiştir.