Girişimcilik Kursu ile Hayatı Değişti

Vezirköprü, Mart 2018

Kendi işini kurmak amacıyla Vezirköprü Denetimli Serbestlik Müdürlüğü Koruma Kurulu Başkanlığı'na müracaat eden denetimli serbestlik yükümlüsü K. A.’nın talebi koruma kurulunda görüşülmüş, bu kapsamda gerekli çalışmalar başlatılmıştır.

Öncelikle Vezirköprü Ticaret ve Sanayi Odası ile işbirliği yapılarak düzenlenen girişimcilik kursuna dahil edilen K. A. girişimcilik kursunu başarıyla tamamlamış ve denetimli serbestlik müdürlüğünün desteği ile hazırlanan ve İş-Kur’a sunulan ‘Hayata Yeni Bir Pencereden Bak’ isimli projesi kabul edilmiş ve 27. 000 TL hibe kredi desteği alması sağlanmıştır.

Proje ile kurduğu iş yerinde dekoratif çerçeve satışı yapan girişimci K. A. hedefinin hayata tutunmak, ailesine karşı sorumluluklarını yerine getirerek maddi sıkıntılarını gidermek ve geçmişte yapmış olduğu hataları tekrarlamamak olduğunu belirtmiştir.

Vezirköprü Cumhuriyet Başsavcısı Şükrü ASLAN, devletimizin vermiş olduğu hibe desteğinin hükümlülerin aile ekonomisine ve üretime katkı sağlayacağını, bu tür uygulamaların hükümlülerin topluma kazandırılmasında ve yeniden suç işlemelerinin önlenmesinde faydalı olacağını ifade etmiştir.