Eğitim ve İyileştirme Faaliyetleri

Kasım 2018

Zonguldak Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nde daha önce hiç okula gitmemiş ya da eğitimi yarım kalmış genç ve yetişkin yükümlülerin yeniden topluma kazandırılmaları amacıyla okuma yazma kursu başlatılmıştır.

Zonguldak Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası ve Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde yükümlülere yönelik "Su Bazlı Boyacılık" ve "Okuma Yazma" kursu düzenlenmiştir.

Kursları başarı ile bitiren kursiyerlere sertifikaları 2018 yılı ekim ayı Koruma Kurulu toplantısında; Zonguldak Cumhuriyet Başsavcısı H. Hakan Yağız, Zonguldak Cumhuriyet Savcısı Ümitefeoğlu, Zonguldak Denetimli Serbestlik Müdürü Bekir Türkmen, Zonguldak M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Mustafa Can, Zonguldak Belediye Başkan Yardımcısı R. Kemal Cangöz, Zonguldak Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Gönül Demirsu, Zonguldak Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Abdullah Püren, Zonguldak Ziraat Odası Başkanı Şerafettin Albayrak, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Muharrem Coşkun, Zonguldak Ziraat Bankası Müdürü Metin Özcivelek ve Türkiye Taş Kurumu Temsilcisi Feridun Nurak ve koruma kurulu üyelerinin katılımı ile yapılan törende verilmiştir.

Haklarında denetimli serbestlik tedbiri verilen ve madde kullanan gençlerin eğitim ve iyileştirilme faaliyetleri kapsamında ekim ayı içerisinde Zonguldak Halk Kütüphanesi ziyaret edilmiş ve ziyaret kapsamında kitap okuma etkinliği gerçekleştirilmiştir.

Koruma kuruluna müracaat eden ve maddi durumu iyi olmayan 3 suç mağduruna ve 14 yükümlüye kıyafet ve ayakkabı yardımı yapılmıştır.