Kendi İşini Kurmak İsteyen Eski Hükümlülere Destek

Ocak 2019

Kilis Denetimli Serbestlik Müdürlüğü bünyesinde kendi işini kurmak isteyen eski hükümlülere yönelik “Kendi İşini Kurma(Hayvancılık) Projesi” ile eski hükümlülerin denetimli serbestlikten sonra da topluma uyumu, suçtan uzak kalma, iş disiplini kazandırma gibi becerilerin sağlanması amacıyla çalışmalar gerçekleştirilmektedir.

İŞKUR Genel Müdürlüğünün eski hükümlülere kendi işini kurmaları halinde vermiş olduğu finansal destek doğrultusunda kendi işini kurmak için projelerini hazırlayarak Koruma Kurullarına müracaat eden eski hükümlü A.K. projesini tamamladı. Proje kapsamında A.K. 23 küçükbaş hayvan satın aldı. Yüzde yüz hibeli olan bu projede A.K. üç yıl sonunda hayvanlar üzerinde ister satış olsun ister kesim olsun istediği gibi tasarrufta bulunabilecektir.

Geçtiğimiz haziran ayında başlatılan hayvancılık projesi kapsamında hayvanları teslim edilmiş olan eski hükümlü R. A.'nın denetimli serbestlik müdürlüğü tarafından takibinin yapıldığı, yapılan takipler sonucu projenin amacına uygun olarak devam ettiği ve istihdama önemli katkı sağladığı görüldü.

Projenin ortakları Kilis Cumhuriyet Başsavcılığı, Kilis Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve Kilis İŞKUR İl Müdürlüğü olup proje açılışına Kilis Cumhuriyet Başsavcısı Serdar Durmuş, Kilis Denetimli Serbestlik Müdürü Fikret Büyüktopcu, İŞKUR İl Müdürü Erdinç Çamlı ve Koruma Kurulu Üyeleri katıldı.