Faaliyetler Devam Ediyor

Şubat 2019

Nazilli Cumhuriyet Başsavcılığı Koruma Kurulu Başkanlığının faaliyetleri kapsamında Nazilli Denetimli Serbestlik Müdürlüğü yükümlüsü olan ve ekonomik durumları yetersiz olanlara ve ailelerine yardımlar yapılmaktadır. 2018-2019 eğitim ve öğrenim dönemi içerisinde ihtiyaç sahibi yükümlülerin çocuklarından 52'sine kırtasiye yardımı, 42'sine ise kışlık mont yardımı yapıldı.

Boş zamanların verimli geçirilmesi ve yeteneklerin keşfi ya da geliştirilebilmesi için açılan Ahşap Boyama Kursu ile 12 yükümlüye kurs verilmiş ve üretilen el emeği ürünlerin sergileri başta Nazilli Adliye Sarayı olmak üzere gerçekleştirildi.

Nazilli Cumhuriyet Başsavcılığı Nazilli Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ile Nazilli Ticaret Odası Başkanlığı ve Nazilli İşkur Temsilciliği tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen Girişimcilik Kursuna katılan 12 yükümlü kursu başarıyla tamamlayarak belgelerini aldı.

Nazilli Cumhuriyet Başsavcılığı Nazilli Denetimli Serbestlik Müdürlüğünün yaptığı çalışmalar kapsamında ilçede yer alan 12 okul, kaymakamlık binası, adliye lojmanları gibi kamu kurumlarının bakım ve onarımı yapıldı.

Nazilli Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akif Dönertaş özveriyle çaba gösteren kurul üyelerine ve denetimli serbestlik çalışanlarına teşekkür etti.