İki Kurumla İşbirliği Protokolü

Şubat 2019

Söke Denetimli Serbestlik Müdürlüğünde; Söke Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Ali Öztürk, Söke Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu, Söke Denetimli Serbestlik Müdürü Murat Zekeriya Demirbacak, Söke Zirai Üretim İşletmesi Tarımsal Yayım ve Hizmetiçi Eğitim Merkezi(TAYEM) Müdürü Lütfi Özenç, Söke İŞKUR Müdürü Tuncay Özdemir, Söke İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü  A. Turan Günen ve Söke Halk Eğitim Merkezi Müdürü  Hakan Çevik'in katılımıyla 2 ayrı protokol imzalandı.

İlk protokol; Söke Kaymakamlığı, Söke Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Söke Zirai Üretim İşletmesi Tarımsal Yayım ve Hizmetiçi Eğitim Merkezi(TAYEM), Söke İŞKUR İlçe Müdürlüğü, Söke Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü arasında, yükümlülere yönelik açılacak mesleki eğitim kurslarının uygulanması ve diğer çalışmalar hususunda imzalandı. Protokolle, yükümlülerin çeşitli mesleki kurslara, özellikle TAYEM bünyesinde; tarımsal ve hayvancılıkla alakalı kurslara dahil edilmesi suretiyle bilgi ve meslek/iş sahibi olabilmelerine yönelik çalışmaların yapılması hedeflenmektedir.

İkinci protokol ise; Söke Kaymakamlığı, Söke Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ile Söke İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü arasında, toplum içinde denetim ve takibi yapılan yükümlülerin ve ailelerinin (özellikle madde kullanımı olanların) ilgi ve ihtiyaçları doğrultusunda sosyal/kültürel ve sportif etkinliklerle iyileştirilmesi, toplumla bütünleşmelerinin desteklenmesi, olumlu sosyal davranışlarını geliştirerek uyumlu birer birey olmalarının sağlanmasına ilişkin yapılacak çalışmalara yönelik olarak imzalandı.