Sportif ve Kültürel Etkinlikler

Ocak 2019

Zonguldak Valiliği, Zonguldak Belediyesi, Zonguldak Emniyet Müdürlüğü, Zonguldak İl Jandarma Komutanlığı, Zonguldak Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Zonguldak İl Sağlık Müdürlüğü, Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Zonguldak Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürlüğünün işbirliğiyle futbol turnuvası düzenlendi. Turnuvaya Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, İl Emniyet Müdürü Metin Turanlı, İl Jandarma Komutanı Gökhan İnan, Zonguldak Denetimli Serbestlik Müdürü Bekir Türkmen, İl Sağlık Müdürü Ertuğrul Güner, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Vekili Hakan Yüksel, diğer kurum amirleri ve yükümlüler katıldı. Turnuva, yapılan kupa töreni ile sona erdi.

Zonguldak Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Zonguldak Belediye Başkanlığı ve ESAS 67 Alışveriş Merkezi işbirliğinde haklarında tedavi ve denetimli serbestlik tedbiri verilen genç yükümlülere yönelik bowling etkinliği düzenlendi. Etkinliğe Zonguldak Denetimli Serbestlik Müdürü Bekir Türkmen, Öğretmen Asiye Aksoy, Denetimli Serbestlik Memurları Okan Akdoğan ve Hasan Özbaş katılmış olup yükümlüler etkinlik ile ilgili memnuniyetlerini dile getirmişlerdir.

Haklarında koruyucu ve destekleyici tedbir kararı verilen çocuklara ve ebeveynlerine yönelik Zonguldak Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Zonguldak Barosu, Zonguldak İl Sağlık Müdürlüğü ve Zonguldak Denetimli Serbestlik Müdürlüğünün işbirliğiyle Zonguldak Kapalı Spor Salonunda etkinlik yapıldı. Bu etkinlik kapsamında çocuk hakları hakkında bir sunum yapılmış olup çocukların katılımıyla oyun gerçekleştirildi. Dengeli ve sağlıklı beslenmenin önemi anlatılarak sağlıklı yiyeceklerden hazırlanmış paketler çocuklara dağıtıldı. Ayrıca ağız ve diş bakımı ile ilgili sunum ve video gösterimi gerçekleştirildi. Son olarak çocuklar ve ebeveynlerin de katılımıyla sağlıklı yaşam için müzik eşliğinde sportif etkinlikler yapılarak program sonlandırıldı.

Zonguldak Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve Zonguldak Belediye Başkanlığının işbirliğinde haklarında tedavi ve denetimli serbestlik tedbiri verilen yükümlülere yönelik Zonguldak İli Gökçebey İlçesinde bulunan Çanakçılar Seramik Hayvanat Bahçesi ile Arkeoloji ve Etnografya Müzesine gezi düzenlendi. Geziye Zonguldak Denetimli Serbestlik Müdürlüğünde görevli Öğretmen Asiye Aksoy ve Memur Hamza Biler ile birlikte 12 yükümlü katıldı.